Basında Çıkan Haberler (bizimaksu.com)

Ekim 25, 2021

Ödüllü Yönetmen Metin Yücel, 5 yıl aradan sonra yeni film projeleri için Türkiye’ye geldi. 5 yıldır Azerbaycan’da olan yönetmen Metin Yücel, Türkiye’den gelen sinema filmi teklifi üzerine Azerbaycan’dan Türkiye’ye geldi.

5 yıldır Azerbaycan’da olan yönetmen Metin Yücel, Türkiye’den gelen sinema filmi teklifi üzerine Azerbaycan’dan Türkiye’ye geldi.

2017 yılında, Azerbaycan’da yılın yönetmeni ödülünü alan Metin Yücel, Azerbaycan’da geçirdiği 5 yılı kısaca şöyle anlattı. Yücel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kardeş Ülkemiz Azerbaycan’a 2013 Yılı Kasım ayında Rufet isimli Azerbaycanlı bir oyuncumun daveti üzerine 1 haftalığına gezmeye gitmiştim. Gittiğimde orda yapmış olduğum görüşmeler, kurduğum dostluklar, Azerbaycan’a ve Azerbaycanlılara olan sevgim nedeniyle 1 haftalığına gittiğim Azerbaycan’da tam 5 yılım geçti.

Azerbaycan’da dönem dönem çok büyük zorluklar yaşadım ama orada sahip olduğum Azerbaycanlı dostlarımla birlikte bu zorlukların üstesinden gelip, çalışmalarıma devam ettim.  Ortaokul yıllarımdan beri, hep hayalini kurduğum Azerbaycan’da 5 yıl içerisinde, Türk ve Azerbaycanlı oyuncuların birlikteBir Alem ve Gaytar Pul oynadığı Bunlar umu ( Paramı Ver ) isimli 2 TV Dizisi, 5 sinema filmi, 9 reklam filmi ve 3 klip projesini hayata geçirdim. TV dizilerimin yayınlandığı Dünya Televizyonu kanalının sahibi Ramiz Beye ve tüm kanal çalışanlarına teşekkürü borç biliyorum.

Azerbaycan’a ve Azerbaycanlılara olan sevgim asla bitmeyecek ama çektiğim son filmde bana, oyuncularıma ve çalışanlarıma yaşatılan sıkıntılar nedeniyle şu an için Azerbaycan’da film çalışması yapmayı düşünmüyorum. Tüm gücümle Türkiye’de yeni projeler üzerinde çalışmaya devam edeceğim.

Türkiye’den Azerbaycan’a film projesi için gitmek isteyen film sektöründeki arkadaşlar oraya gitmeden önce bana ulaşırlarsa kendilerine gereken tüm bilgiyi ve desteği vermeye hazırım.

 Azerbaycan’da çok yetenekli oyuncular var ve ben İnşallah benim çekeceğim filmlerde bu yetenekli gençlere ve oyunculara yer vereceğim, diğer yönetmen arkadaşlarımında çekeceği filmlerde bu Azerbaycanlı arkadaşların yer alması için çalışacağım.

5 yıllık süre içerisinde kardeş Ülkemiz Azerbaycan’da kalmama sebep olan tüm arkadaşlara ve dostlara, Cafe Park Restoranlar  Müdürü Cafer beye, oyunculuk dersi verdiğim o tertemiz kalpli Azerbaycanlı gençlere, kapıcısından marketcisine kadar yürekleri tertemiz tüm gerçek Azerbaycanlı kardeşlerime ve özellikle son 2 yıl boyunca her problemde desteğini esirgemeyen, ‘’Aslanın dişisi erkeği olmaz’’ ata sözünün ispatı olan 2017 Azerbaycan güzeli ve yılın oyuncusu seçilen dişi aslan Firengiz Orucova’ya kalpten teşekkür ediyorum. Azerbaycan sizlerle çok güzel.

HABER KAYNAĞI:

https://www.bizimaksu.com/odullu-yonetmen-turkiye-de/7677/

Basında Çıkan Haberler içinde yayınlandı