Basında Çıkan Haberler (penceretv.com)

Ekim 25, 2021

Metin Yücel ve Erdal Yavan ‘İflitler’ Filmi İçin Manisa’da

3 Milyon TL bütçeli korku filminin çekimlerinin yapılacağı Manisa’da incelemelerde bulunan Yücel ve Yavan; “Yıllar önce Manisa Tarzanı filmine ev sahipliği yapmış olan Manisa şehrinde yaşayanların kültürel sanata karşı duyarlığı bizleri bu şehirde film çekmeye yöneltti.” dedi.

Geçtiğimiz yılın sonlarında kadın yönetmen Funda Tırpan’ın Yuntdağı Obasya bölgesinde çekmeyi planladığı korku filminin Covid-19’un başlamasıyla askıya alınmasının üzerinden aylar geçmesiyle birlikte Türkiye’nin ünlü sinema ve dizi yapımcı-yönetmenleri Metin Yücel-Erdal Yavan Denizli’de çekmeyi planladıkları ‘İflitler’ isimli korku filminin çekimlerini Manisa’ya kaydırdı.

Manisalı Turizm İşletmecisi Ercan Ejder’in girişimleri ile Denizli’deki film çekimi Manisa’ya yöneltilirken asıl mesleği Uçak tasarım mühendisi olan Yapımcı ve oyuncu Erdal Yavan ile Yönetmen ve senarist Metin Yücel ‘İflitler’ isimli korku filminin çekimlerinin yapılacağı Manisa’da geniş çaplı incelemelerde bulundu.

MOTOR DEMEK İÇİN GÜN SAYIYORLAR

Fetih 1453 ,Gezi Bağları, Son Ağa, Sözün Bittiği Yer, Sahte Prenses, Karagümrük Yanıyor, Esir Kalpler, Arka Sokaklar, Üç Kadın, Tatil Aşkları, Mumya Firarda, Hep yek, serisi, Dalavere, Zehirli tohumlar, Geri döndü ve qaytar pulumu gibi sinema filmi ile diziler imza atan iki ünlü yönetmen-yapımcı-senarist Yücel ve Yavan çekecekleri yeni filmleri ‘İflitler’ için gün saydıklarını dile getirdiler.

whatsapp-image-2020-12-15-at-04-43-59.jpeg
  
“FİLM SADECE KORKU SAHNELERİNDEN İBARET DEĞİL MANİSA’NIN KÜLTÜRELİ DE YANSITILACAK”

85-90 dakika süreli izleyici ile buluşturacakları ‘İflitler’ isimli korku filmin bütçesinin de 2,5-3 milyon lira olacağını belirten Metin Yücel ve Erdal Yavan;

“Filmin yapımcı şirketin Baran Filim Yapımcılık Baran Arat olacak. Set ekibiyle birlikte 100’ün üzerinde kalabalık bir kadro ile çekeceğimiz korku filmi için Manisa’daki esrarengiz ve gizemli konumları değerlendireceğiz. Bu filmin kadrosunda izleyicilerimizin görmek istedikleri 4 aşina yüzleri ekran başında izleme imkanı bulacaklar. Korku filmi olmasının yanı sıra tarihte birçok şehzadeye ev sahipliği yapmış olan Manisa’nın tarihi zenginliklerini filmin kesitlerine alacağız. Filme motor dediğimiz andan itibaren en geç üç hafta içerisinde filmin tamamlamayı planlıyoruz.”

“İFLİTLER’İN GALASI MANİSA’DA OLACAK”

Yönetmen -senarist Metin Yücel  ve İdari Yapımcı Erdal Yavan, bir aksilik olmadığı sürece filmin bitiminden sonra vizyona girmeden önce galasının Manisa’da yapacaklarını dile getirerek;

“Manisalılar ve tüm sinema severler sakın şunu unutmasınlar ki büyük bir keyifle izleyecekleri bir filim ortaya çıkacaktır. Tabi ki böylesi bir filminde şanına yakışır galası olmalı. Bunun adresi de Manisa olacaktır. Galaya sadece filimde rol alan kadronun yanı sıra daha önceki filimler de birlikte çalıştığımız birbirinden değerli tanınmış oyuncularda aramızda olacak. Bu arada şehrin tüm ileri gelenleri mutlak galada yerini alacağından kuşkumuz yok.”

“MANİSA’DAN HER TÜRLÜ DESTEĞİ BEKLİYORUZ”  

‘İflitler’ isimli korku filminin yapımcı-senarist ve yönetmenleri Yücel ve Yavan;

“Bir çok şehirde çektiğimiz filmlerde olduğu gibi belediye başkanlarından, STK’lardan ve iş insanlarından ve Manisalılardan gerekli desteği bekleriz. Filmimizin setinde kendimizi evimizde ki hissetmekten büyük bir onur duyarız”

Filmin Manisa’da çekilmesine öncü olan Turizmci Ercan Ejder’de “Ben yıllardır Manisa’dayım bugüne kadar en son Manisa Tarzanı filminin dışında bir filim çekilmedi. Böylesine iki değerli sinema ve dizi yönetmeni-yapımcının Denizli yerine Manisa’da filim startı verecek olmalarından dolayı Manisalılar adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kendilerinde sözünü ettiği gibi bu sadece bir korku filmi değil yıllar sonra Manisa’nın tanıtımına katkı sağlayacaktır ” ifadelerinde bulundu.

HABER KAYNAĞI:

https://penceretv.com/manisa-haberleri/metin-yucel-ve-erdal-yavan-iflitler-filmi-icin-manisada-20378h

Basında Çıkan Haberler içinde yayınlandı